Zegarek dla biegacza

Korzystałeś już ze smartwatcha? W Polsce ten rodzaj urządzenia nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Jest traktowany raczej jako ciekawy gadżet, a nie użyteczne urządzenie. O wiele chętniej smartwatch są kupowane na zachodzie Europy i w USA. Polska bardziej ukochała sobie tablety i smartfony.

Życie sportowca jednak podlega nieco innym regułom niż byt szarego leniwego Kowalskiego, a więc i w kwestii technologii biegacze mają nieco inne zapatrywania. Nie musisz wprawdzie kupować smartwatcha, by biegać, ale inteligentny zegarek dedykowany biegaczom z pewnością bardzo się przyda. Dlaczego warto kupić takie urządzenie? Oczywiście dlatego, że daje ono wiele bardzo interesujących możliwości. Zegarek może mieć wbudowany GPS, który będzie cały czas śledził trasę i pokazywał ją na niewielkiej mapie – podobnie, jak aplikacje w telefonach.

Wraz z mapą otrzymasz dokładny czas treningu i będziesz mógł sprawdzić czas poszczególnych odcinków. Co więcej, zegarek na bieżąco może kontrolować to, w jaki sposób trenujesz, więc jeśli pobiegniesz za wolno, dostaniesz komendę, która będzie kazała Ci zwiększyć tempo. Zegarki dla biegaczy i innych sportowców są też połączone z serwisami społecznościowymi dla biegaczy. Możesz tam zapisywać wyniki i dyskutować z innymi biegaczami.

To skuteczny sposób na zwiększenie motywacji do treningów i poznanie wielu ciekawych informacji na temat uprawianej dyscypliny sportu. Zegarki mają też mapy tras, które pozwolą Ci na znalezienie nowego ciekawego szlaku w Twoim mieście lub podczas wakacji.