Wielkość ekranu nawigacji GPS

Na co zwracać uwagę, gdy wybierasz nawigację do samochodu? Jest wiele ważnych parametrów, o których trzeba pamiętać. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z tego rodzaju urządzeń, prawdopodobnie nie wiesz, jakie kwestie mogą się okazać ważne podczas użytkowania sprzętu. A co powinieneś mieć na uwadze? Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy podczas wyboru dowolnego urządzenia wyposażonego w ekran jest oczywiście różnica w wielkości wyświetlaczy pomiędzy różnymi modelami. Dotyczy to również nawigacji GPS, jak i rzecz jasna innych sprzętów, na których być może chcesz korzystać z nawigacji.

W sprzedaży znajdziesz urządzenia od 3-4 cali, nawet do kilkunastu cali. Które z nich będzie odpowiednie dla Ciebie? Generalnie można powiedzieć, że im większy wyświetlacz tym lepiej. Powody są prozaiczne. Po prostu na większym ekranie nie będziesz musiał się co chwilę wpatrywać w mapę, bo będzie ona dobrze widoczna.

Łatwiejsza jest również obsługa urządzenia, zwłaszcza, gdy chcesz coś zmienić w trakcie jazdy albo w pośpiechu, np. w trakcie stania w korku. Z największych modeli nawigacji korzystają jednak najczęściej kierowcy autobusów i ciężarówek, dla samochodów osobowych zwykle kupuje się nawigacje o rozmiarze 5-7 cali. Wśród siedmiocalowych urządzeń znajdziesz też mniejsze modele tabletów.

Jeśli więc jest to wielkość, która Ci odpowiada, możesz przemyśleć zakup tabletu z odpowiednią aplikacją. Oczywiście tablet nie musi mieć fabrycznie zainstalowanej nawigacji – oprogramowanie można w każdej chwili dokupić.