Słuchawka do samochodu na bluetooth

Chcesz jechać autem i jednocześnie bezpiecznie prowadzić rozmowy głosowe? W takim razie możesz postawić na rozwiązania z technologią bluetooth. Mowa oczywiście o głośnikach i słuchawkach bezprzewodowych, które pozwolą na komfortowe prowadzenie rozmowy w trakcie jazdy. Wybierz głośnik montowany w aucie albo słuchawkę, którą będziesz nosił przy uchu. Zestaw z głośnikiem to rozwiązanie typowo samochodowe. Głośniczek może mieć uchwyt, który pozwoli na wygodne przywieszenie do osłony przeciwsłonecznej. Głośnik może być na stałe zamontowany w samochodzie.

Po sparowaniu z telefonem lub tabletem będzie automatycznie przekierowywał połączenia głosowe. Niektóre urządzenia tego rodzaju mają też opcję głośnego odczytywania SMS-ów. Połączenia można odbierać za pomocą przycisków na samym głośniku albo tradycyjnie za pomocą telefonu. Dobrze, gdy urządzenie pozwala na podłączenie więcej niż jednego urządzenia. Wtedy np. dwóch kierowców może korzystać z głośnika bez ciągłej zmiany konfiguracji.

Zupełnie innym rozwiązaniem jest słuchawka, którą można mieć przy uchu. To z kolei lepsza opcja dla osób, które chcą korzystać z słuchawy przez cały czas – nawet poza autem. Często z takiego urządzenia korzystają przedstawiciele handlowi i menadżerowie, którzy muszą być cały czas dostępnie pod telefonem, a jednocześnie dużo podróżują autem. Wówczas ciągłe chowanie i wyciąganie telefonu nie byłoby zbyt wygodne. Zwłaszcza, gdy w tym samym czasie musisz przeglądać dokumenty. Słuchawka pozwala na wygodną rozmowę, a ręce są wolne.