Rejestracja obrazu i interpolacja

Przy nagrywaniu obrazu za pomocą rejestratora samochodowego, ostrość ma kluczowe znaczenie dla wartości wideo. Jeżeli będziesz chciał wykorzystać film jako dowód w jakiejkolwiek sprawie, będziesz musiał przedstawić ostre nagranie. W przeciwnym razie film po prostu nic nie da. Dobrze by było, żeby na nagraniu dało się rozpoznać twarz ewentualnego sprawcy wypadku lub osoby poszkodowanej oraz odczytać rejestrację. Wysokiej jakości obraz przyda się również wtedy, gdy będziesz chciał wykorzystać kamerę do nagrywania filmów do archiwum.

Jeżeli wybierasz się w długą podróż, zapewne chętnie zmontujesz nagranie, które będziesz mógł pokazać znajomym lub z sentymentem obejrzeć za kilka lat. Nagrywanie drogi do celu jest świetnym dodatkiem do pamiątkowych filmów. Będą się one prezentować dobrze jednak tylko wtedy, gdy nagranie będzie wystarczająco ostre. Zawsze, gdy chcesz sprawdzić jakość nagrania, warto spojrzeć na rozdzielczość ekranu. W przypadku kamer najczęściej podaje się wartości takie jak 720p czy 1080p.

Nagrania w takiej rozdzielczości powinny ze spokojem wystarczyć do większości zastosowań. Przynajmniej wtedy, gdy obraz realnie przedstawia właśnie taką wartość. Może się zdarzyć, że urządzenie faktycznie nagra film 1080p, ale końcowa jakość będzie efektem interpolacji. To nazwa na cyfrowe powiększanie obrazu. Innymi słowy, obiekt w takiej kamerze jest zbyt słaby, by złapać obraz 1080p, ale programowo film jest powiększany do pożądanej ilości pikseli.