Parametry rejestratora wideo

Zastanawiasz się nad kupnem wideorejestratora do Twojego auta? To świetny, bo kamera może się bardzo przydać podczas niecodziennych sytuacji na drodze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup kamery, bo mogą one być znakomitym dowodem w każdej sprawie, która może narazić nas na straty finansowe lub inne szkody.

Jednak podobnie, jak wszystkie urządzenia elektroniczne, tak i rejestratory dostępne są w szerokiej gamie modeli różniących się w kilku kluczowych punktach. Jakie parametry mogą okazać się kluczowe dla skuteczności nagrania w ewentualnych sprawach sądowych? Poza najbardziej oczywistym elementem, czyli ostrością obrazu, warto zainteresować się również kątem nagrywania.

Im szerszy obraz, tym lepiej dla nagrania. W końcu na drodze może się wiele wydarzyć i nie zawsze najważniejsze rzeczy dzieją się bezpośrednio przed oczami kierowcy.

Szerokie kąty pozwolą na dokładne prześledzenie wydarzeń, które dzieją się na poboczu lub odnogach skrzyżowania. Bardzo duże znaczenie ma również sposób zapisywania obrazu.

Po pierwsze, kamera powinna być wyposażona nowoczesne kodeki. Słaby kodek jest w stanie bardzo mocno obniżyć jakość obrazu i mocno zwiększyć objętość.

Może się okazać, że film dwuminutowy zajmuje kilkaset megabajtów, więc miejsca na kamerze nie wystarczy na dłuższą podróż. Do tego przyda się też możliwość wymiany karty SD albo nagrywanie na inne nośniki.

W takim wypadku zawsze będzie można szybko zmienić kartę i kontynuować rejestrację, bez konieczności ciągłego zgrywania.