Jaki tablet pod nawigację GPS?

Wiele osób zamiast kupowania urządzeń dedykowanych nawigowaniu decyduje się na zakup tabletu i instalację odpowiedniej aplikacji. Producenci tabletów doskonale zdają sobie z tego sprawę i często nawet reklamują sprzęt podkreślając obecność oprogramowania GPS. Jeśli kupujesz tablet typowo pod nawigowanie w aucie, musisz zwrócić uwagę na inne parametry niż wtedy, gdy kupujesz sprzęt, by służył Ci na co dzień – w pracy, na studiach czy w domu. Jak wybrać tablet pod nawigację? Przede wszystkim musisz upewnić, że urządzenie ma dobrze działający odbiornik GPS.

Niby to oczywiste, ale moduł GPS ma dziś każdy sprzęt mobilny – nawet najtańsze modele. Tymczasem sama obecność GPS-a nie oznacza, że faktycznie będzie on działał jak należy. W tym celu dobrze poczytać recenzje. Zwykle testerzy sprawdzają moduł GPS w różnych warunkach.

Znaczenie ma czas nawiązania połączenia i stabilność łącza, jak i oczywiście sama możliwość nawiązania łączności – nie zawsze działa to prawidłowo w tanich tabletach. Tablet do nawigacji powinien mieć też odpowiednio dostosowany ekran. Podobnie, jak w przypadku wyboru samej nawigacji, tak i podczas kupowania tabletu pod GPS, trzeba mieć na uwadze wielkość ekranu, ostrość obrazu, a także kąty widzenia. Warto też zwrócić uwagę na maksymalną i minimalną jasność oraz to, czy tablet potrafi sam zmieniać jasność zależnie od tego, jakie jest natężenie światła w otoczeniu.

Mniejsze znaczenie ma natomiast jakość kolorów, bilans bieli czy równomierność podświetlenia.