Jak wybrać rejestrator obrazu do auta?

Rejestrowanie wydarzeń na drodze od kilku lat przestało być domeną służb porządkowych. Coraz częściej borą się za to obywatele kierowani poczuciem obywatelskiego obowiązku lub troską o własne bezpieczeństwo. Oczywiście jest to możliwe m.in.

dlatego, że rejestrowanie obrazu stało się bardzo tanie. Właściwie każdy może sobie pozwolić na to, żeby na bieżąco zapisywać to, co dzieje się przed nim na drodze. Kamery są dostępne w szerokim wachlarzu cen, więc każdy może dobrać coś na własną kieszeń. Jak to jednak zwykle bywa, w sprzedaży nie brakuje też słabych modeli, które lepiej sobie odpuścić, bo po prostu nie spełnią swojej funkcji.

Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania? Największa różnica pomiędzy porządnymi rejestratorami i tanimi modelami jest widoczna w nocy. Producenci większości urządzeń obiecują, że ich kamerą będziesz w stanie nagrywać nawet w złych warunkach oświetleniowych, jednak często nie jest to prawda. Kamera musi mieć odpowiednio wysoką czułość na światło. Tylko wtedy będzie potrzebować niewiele czasu, by złapać obraz nawet gdy do kamery dociera niewiele światła.

Inną ważną kwestią jest oczywiście jakość nagrania. Słabsze modele mają gorsze kodeki i obiektywy niższej jakości. W konsekwencji obraz zgrany na dysk może być zamazany i niewyraźny. Może się okazać niewystarczający, gdy będziesz chciał zgłosić na policję sprawcę i podać jego numer rejestracyjny.

Warto też przyjrzeć się samej rozdzielczości. Dobrze, gdy kamera jest w stanie zarejestrować obraz przynajmniej w jakości HD i 30 klatkach na sekundę.