Dlaczego warto mieć kamerę w aucie?

Zauważyłeś, że coraz więcej osób montuje kamery w samochodzie? Kierowcy chętnie doczepiają rejestrator na deskę rozdzielczą, tak, by kamera nagrywała przynajmniej obraz z przedniej szyby. Czasem można też spotkać kamery rejestrujące nagrania tylnej szyby lub widok z boku auta. O ile większość trendów przychodzi do nas z zachodu, tak ten z kamerkami zdobył popularność najprawdopodobniej dzięki Rosjanom. To właśnie w tym kraju liczba kamerek w autach jest szczególnie duża.

Dlaczego Rosjanie tak chętnie montują rejestratory w autach? Przede wszystkim dlatego, że wymiar sprawiedliwości w tym kraju działa, tak jak wszyscy wiemy i jeśli dojdzie do wypadku, to udowodnienie winy kogoś innego może być bardzo trudne. Zwłaszcza, gdy przypadkiem zaliczyliśmy stłuczkę z urzędnikiem albo inną wpływową osobą. Jednocześnie Rosjanie zdecydowanie nie należą do ostrożnych kierowców, a co za tym idzie liczba wypadków jest duża. Jak łatwo się domyślić, kamerka może być bardzo przydatna w takich przypadkach.

Rejestrator wideo, a najlepiej i audio daje gwarancję, że jesteśmy w stanie udowodnić winę drugiej osoby biorącej udział w wypadku. To samo sprawdza się w polskich warunkach. Nagranie będzie zawsze mocnym argumentem. Film można wysłać na policję albo przedstawić nagranie w sądzie, jeśli drugi kierowca będzie się upierał, że nie jest sprawcą wypadku.

Zresztą często już sam fakt nagrania sprawia, że winowajcy chętniej przyznają się do winy. W końcu wiedzą, że mamy filmowego asa w rękawie.